اینستاگرام وبلاگ نیست

خیلی ها که فعالیتشون رو توی اینستاگرام شروع میکنن اون رو با وبلاگ اشتباه میگیرن و کلا اشتباه میزنن. بزارین در مورد نوع کربران اینستاگرام حرف بزنیم و ببینیم آیا وبلاگ هست یا نه !

اینستاگرام جایی برای تفریح و گشت گذار کاربران هست ، کاربران میان توی اینستاگرام تا سرگرم بشن ، مردم میان تو اینستاگرام تا وقتشون بگذره ، حالا یکی با محتوای اموزشی ، یکی با ویدیوی طنز ، یکی با ویدیو دوربین مخفی ، یکی دنبال دیدین مدل های روز پوشاک و استایل هست ، پس میبینیم هم قشر حرفه ای داریم و هم معمولی و ساده.

اینستاگرام محیطی برای تبادل اطلاعات ، احساسات و حال و هوا هست که واقعا هم برای این موضوع طراحی شده بود ولی الان میبینیم که چقدر محتوا های مفید و با ارزش داره تو اینستاگرام به اشتراک گذاشته میشه که هر کدوم از پیج ها هم تعداد زیادی مخاطب یا همون فالوور دارن.

بیاین ببینیم نوع بلاگ کرن توی اینستاگرام چجوری هست ، اینستاگرام یه سری محدودیت هایی داره که اونها رو توی یه بلاگ کامل توضیح دادم.

اصول فعالیت توی اینستاگرام داشتین استمرار و تعامل هست از اینها که بگذریم میرسیم به اینکه محتوا باید کاربردی باشه و با ارزش ، زمانی که شما یه پستی رو منتشر میکنین باید خلاصه و مفید باشه ، مخاطب اینستاگرامی عجوله اگه چیزی که میخواد رو بهش ندین سعی رد میشه و و اون موقع هست که زحمت هاتون به باد رفته ، حالا چرا به باد رفته به خاطر اینکه زمان گذاشتین و محتوا رو اماده کردین ولی کمتر کسی اون رو تا اخرش خونده و موضوع رو فهمیده ! پس باید سعی کنین که توی کمترین تعداد کاراکتر در کپشن مفهوم رو انتقال بدین.

ودیویو چی ؟!

ویدیو هم همینطوریه ، توی ویدیو ها نباید به حواشی بپردازین و سریع برین سراغ اصل ماجرا و اصل موضوع رو انتقال بدین.
اگه توی تولید محتوا برسین به جایی که فقط میخواین یه چیزی بدین بیرون اون وقت هست که کم کم رشدتون متوقف میشه و ریزش فالوور و مخاطب دارین، محتواتون رو باید مخاطب دوست داشته باشه و براش ارزش خلق کنه و اون وقت هست که انگیتجمنت یا همون نرخ درگیریتون بالا میره.

اولین نکته فعالیت کردن توی هر بستر و پلتفرمی شناختن نوع مخاطب هاش هست ، چون باید به همون سبک براشون محتوا تولید کرد.

خلاصش کنم اینستاگرام یه پلتفرم با مخاطب های بسیار عجول هست پس قبل شروع این رو در نظر بگیرین !

مرسی که تا اخر این بلاگ همراه من بودین اگه نظری داشتین حتما با من به اشتراک بزارین

اگه خواستین پیج اینستاگرامم رو هم فالو کنین

شاید از این مطالب خوشتون بیاد :

کمیت یا کیفیت در محتوا

10 ایده تولید محتوا برای کسب و کار

نوشتن بیو حرفه ای در اینستاگرام

اینستاگرام وبلاگ نیست

اگه خوشت اومد به اشتراک بذار