ایده تولید محتوا برای کسب و کار

توی این بلاگ قراره در مورد ایده های مختلف تولید محتوا برای کسب و کار بگم که میتونه توی ساخت برند و رشد فروش شما کمک کنه.

خیلی ها برای تولید محتوا میگن توی پیدا کردن ایده مشکل داریم و هیچ ایده به ذهنمون نمیرسه ، خب قرار امروز 10 تا ایده خیلی خوب تولید محتوا برای کسب و کار بهتون معرفی کنم ، خب بریم سراغشون.

1- آموزش

محتواهای آموزشی مرتبط به کسب و کار یا حوزه کسب و کارت تولید کن ، به مخاطبینت اطلاعات با ارزش به صورت رایگان ارائه بده ، این موضوع خیلی میتونه توی رشد فروشت کمک کنه !

2- راهنمای خرید

خرید کاربران و مشتریان شما نمیدونن که چطوری باید از شما خرید کنن ، خب این با کمک یکم خلاقیت و این موضوع میتونین یه محتوای خیلی جذاب و البته کاربردی تولید کنین. سعی کنین حتما کاربر رو با خودتون درگیر کنین توی این نوع محتوا

3- معرفی محصول یا خدمات

قسمتی از محتوای شما باید اختصاص داده بشه به محصولت و خدمات شما ، شما باید در مورد محصولاتتون و خدماتتون به صورت کامل و واضح توضیحاتی رو در اختیار مخاطبینتون قرار بدین. معرفی درست به فروش شما کمک بسیار زیادی میکنه.

میزان محتوا معرفی محصول بستگی به نوع کسب و کار داره که برای هر کدوم متفاوت هست.

4-سوالات متداول

قطعا ازتون سوال های خیلی زیادی در مورد محصول یا خدماتتون پرسیده میشه که میتونین اونها رو توی یه محتوا داخل پیج اینستاگرامی تون پاسخ بدین و کاربران رو با خودتون درگیر کنین. این نوع محتوا برای مخاطبین جذاب هست.

5- داستان سرایی

شروع کن به تعریف داستان هایی مربوط به کسب و کار خودت ، این کار کمک میکنه که خیلی راحت تر بتونین توی ذهن مخاطب یه تصویر رو شکل بدن. ساخت تصویر یه فرایند هست که باید با کمک داستان سرایی اون شکل بدین و باید صبر داشته باشین حتما.

6- پشت صحنه

یکی از جذاب ترین موضوعات ، پشت صحنه هست. محتوایی که خیلی مخاطب اون رو دوست داره ، مخاطب ها و کاربران همه دنبال این هستن که بدونن پشت اون محصول یا خدمات چه افتاقی میفته و چه کارهایی برای بوجود اومدنش انجام میشه ، با خلاقیت خودتون یه محتوای عالی تولید کنین.

7- مقایسه

با جرات باش و محصول یا خدماتت رو با بقیه محصولات مقایسه کن و در موردشون بگو و حتی سراغ رقبا هم برو ، مخاطب میخواد بدونه که فرق محصول شما با بقیه محصولات یا محصول رقیب چیه !

8- بازخورد مخاطبان

از بازخورد هایی که مخاطبان بهتون میدن محتوا تولید کن ، این محتوا میتونه مخاطبان رو باهاتون بیشتر در تعامل قرار بده و حتی روی فروش شما موثر هست اگر با استراتژی جلو برید.
گوش شنونده انتقاد داشته باشین این باعث میشه روند رشد و توسعه کسب و کارتون بهتر بشه و به سمت درستی هدایت بشه

9- تخفیف و مسابقات

شما با استفاده محتوایی که به اشتراک میزارید محاطبینتون به شرکت در مسابقه یا استفاده از تخفیف هایی که در نظر گرفته اید میکنین. تخفیف برای کابران جذاب است ولی نباید بدون استراتژی و هدف ازش استفاده کرد. مسابقات هم میتونه به برند سازی تون کمک خیلی خوبی بکنه.

10- محتوای مناسبتی

این نوع محتوا کمی تفاوت داره بخاطر اینکه شما باید مناسبت هایی که به کسب و کار شما مربوط هست رو به مخاطبینتون اطلاع رسانی کنین. این کار باعث این میشه کسب و کار شما یه کسب و کار فعال و زنده نشون داده بشه و همین توی فروش میتونه بهتون کمک کنه.

اگه ایده دیگه دارید حتما توی کامنت ها به اشتراک بزارید

حتما پست اینستاگرامم رو یه نگاه بهش بنداز

شاید این مطالب لازمت بشه :

بیزینو

اگه خوشت اومد به اشتراک بذار